وقتی تغییری در زندگی خود می‌دهید و اراده می‌کنید تا کارهایی را انجام دهید که مثبت‌تر، شادتر و موفق‌تر باشید؛ سعی می‌کنید دیگران را نیز به آن کارها تشویق کنید و آن‌ها را هم از اشتباهاتشان آگاه کنید.

اما به اتفاق جالبی بر می‌خوردی آن هم اینکه دیگران نمی‌خواهند …

دیگران نمی‌خواهند تغییر کنند

دیگران نمی‌خواهند از تخت گرم و نرمشان بیرون بیایند

چند وقت پیش یکی از نزدیکان به روش‌های جدیدی که به گفته خودش تازه به ایران آماده سیگار را ترک کرد و اتفاق جالب اینجا بود که تنها چند روزپس از آن شروع کرد به دعوت کردن دیگران به این کار و نکته جالب اینجا بود که همه می‌گفتند که این غیر ممکن است و نمی‌شود سیگار را ترک کرد.مسئله اصلی اینجا بود هیچ کس قبول نمی‌کرد که این اتفاق شدنی است و بعد از کلی اصرار از طرف او در آخر همه پذیرفتند که اگر او دو هفته سیگار نکشد همه به اتفاق به آن دوره ترک خواهند رفت، بعد از دوهفته دوباره اینبحث‌ها از سر گرفته شد و همه گفتند اگر که یک ماه سیگار نکشیدی ما هم شروع می‌کنیم و …

الآن بیشتر از سه ماه گذشته و او لب به سیگار نزده حالا دیگران می‌گویند همین یک نفر بوده و این روش برای بقیه جواب نمی‌دهد.

مسئله اصلی اینجاست دیگران نمی‌خواهند تغییر کنند، تغییر کردن کار سخت و طاقت فرسابی است و دیگران حاضر نیستند که این سختی را به جان بخرند.

بیشتر بخوانید:  قانون دو: مسن‌تر می‌شویم ولی نه لزوماً عاقل‌تر!!!

پس پیشنهاد من به شمایی که تغییری را در زندگی خود شروع کرده‌اید و یا اینکه دید متفاوتی نسبت به زندگی و موفقیت دارید این است که دست از تغییر دادن دیگران بکشید و این انرژی را برای رشد و تغییر خودتان بگذارید.

اشتباهات دیگران را به آن‌ها گوشزد نکنید، اگر کسی خودش با تمام وجود تغییر را بخواهد راهی برایش پیدا خواهد کرد وگرنه همیشه بهانه‌های خوبی برای انجام ندادن کارها پیدا می‌شود.

تمام انرژی‌تان را بر روی خودتان متمرکز کنید؛ همراهان واقعی خودشان را در طول مسیر نشان می‌دهند.

 

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید...